راهنمای سفر به استانبول
هرکسی یک بار استانبول را دیده باشد دیگر نمی تواند فراموشش کند استانبول شهری است که به این آسانی دست از سر کسی بر نمی دارد.نه به خاطر این که در نقطه ترکیب حیرت انگیز دریا و تپه و آسمان متولد شده نه به خاطر پل های وسیعش که دو قاره را به هم می دوزد استانبول را نمی شود فراموش کرد چون استانبول، استانبول است. بسیار متفاوت با آنچه در شهرهای دیگر می گذارد و بسیار آشنا در حافظه انسانی که دوست دارد شهرها را در ترکیب با طبیعت ببیند. استانبول در نگاه اول شهری آشناست. شهری که نیاز ندارد قصه های کهن و قلعه های باستانی اش را رو کند تا بی نظیر جلوه کند.
* به استانبول بروید اگر ...
اگر دنبال یک شهر پر انرژی یک مقصد عالی برای خرید یک سفر پر از خوردنی های لذیذ هستید و کاریزمای یک شهر تاریخی مسحورتان می کند استانبول بهترین مقصد برای سفر شماست.

کی به استانبول بریم؟
بهار و پائیز بهترین فصل استانبول است اما اگر یک گرمای ملایم اذیتتان نمی کند تابستان بهترین فصل حراج های این شهر است البته زمستان هم برای خرید لباس های خارج از فصل عالی است و قیمت هتل پرواز و تورها نیز در این فصل به کف قیمت می رسد.

قیمت ها و هزینه های استانبول:
حمل ونقل عمومی: متوسط
غذا: متوسط
موادخوراکی: ارزان
سینما وتفریح: متوسط
تاکسی: گران
پوشاک: ارزان
دارو ودرمان: بسیار گران

دیدنی های برتر استانبول:
قصر تپ کاپی Topkapi Sarayi
مسجد وموزه ایاصوفیه Muzesi Ayasofya
مسجد سلطان احمد Suitanahmet Camii
آب انبار یره باتان Yerebatan Sarnlcl
کاخ دلماباهجه Dolmabahce Saray
برج گالاتا Galata Kulesi
مسجد سلیمانیه Suleymaniye Camii
قلعه دختر Kiz Kulesi
موزه کلیسای کاریه Kariye Muzesi

در استانبول چه بخوریم؟
اسکندر کبابiskender Kebap لاهماجون Lahmacun دونر کباب Doner Kebap پیده pide کوفته kofte ایسلاک هامبورگر Islak Hamburger آدانا کباب Adana kabab کومپیر kumpir کارنیاریک Karniyank بورک Borek باقلوای استانبولی Baklava

چه چیزی در استانبول بخریم؟
پوشاک و البسه، منسوجات خانگی ،کاسه های سرامیکی، پنیر و قهوه، شیرینی لوکومر و باقلوا، ظروف مسی و بلوری و صنایع دستی

مراکز تفریحی استانبول:
پارک مینیاتورکMiniaturk Park
پارک ییلدیز Yildiz Park
جزیره بویوک آدا Buyukada
آکواریوم فلوریا Istanbul Aquarium
شهربازی مرکز خرید جواهر پارک امرگان Emirgan Park
کشتی سواری بر روی رود بسفور

بهداشت در استانبول:
این شهر از نظر استاندار بهداشت در درجه خوبی قرار دارد و نظام درمانی تجهیزات و کادر پزشکی بسیار پیشرفته ای در این شهر وجود دارد البته به دلیل قیمت بسیار بالای بهای درمان در ترکیه توصیه می کنیم که بیمه مسافرتی را فراموش نکنید.

بهداشت در استانبول:
این شهر از نظر استاندار بهداشت در درجه خوبی قرار دارد و نظام درمانی تجهیزات و کادر پزشکی بسیار پیشرفته ای در این شهر وجود دارد البته به دلیل قیمت بسیار بالای بهای درمان در ترکیه توصیه می کنیم که بیمه مسافرتی را فراموش نکنید.

همین الان

تور خودتو بساز