با دانستن این نکات مهم بهترین سفر زندگی خود را خواهید داشت

*همه ی ما هنگام سفر هر کاری میکنیم که سفری خوش و خاطره انگیز را تجربه کنیم . شما هم قطعا همین طور هستید ! شما هم دوست دارید بدانید چطور سفرتان را شیرین و رویایی کنید ؟! ما در این مقاله به نکاتی اشاره خواهیم کرد که با دانستن آنها بهترین سفر زندگی تان را تجربه خواهید کرد . تور های ارزان و لحظه آخری ما بهترین فرصت برای انجام و تمرین این نکات هستند

*نکات کلی و مفید برای لذت بردن بیشتر از یک سفر

1- با طلوع و غروب خورشید آشتی کنید !

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چند بار غروب و طلوع خورشید را دیده اید !؟ تا به حال شده روی شن های ساحل بنشینید و با عزیزانتان غروب زیبا و تماشایی خورشید را نگاه کنید ؟؟! اکثرا ما به این موضوع توجه نمیکنیم اما باید بدانید آرامشی که در آن چند دقیقه تجربه میکنید سفرتان را چندین هزار برابر شیرین میکند . مثلا کنار رودخانه دانوب در صربستان ؛ یا در شرق و غرب جزیره کیش یا جزیره بالی در پارک های مخصوص این کار یا کنار ساواحل استانبول و یا آنتالیا

2- بازدید از تمامی جاذبه های در کمترین زمان ممکن !

قطعا شما هم مثل دیگر مسافرین زمان تان محدود است و نمیتوانید از تمامی جاذبه ها و دیدنی های شهر مقصد دیدن کنید . ما پیشنهاد میکنیم نقشه ای از شهر در دست بگیرید و از جای جای شهر مقصد دیدن کنید و نگران هزینه ها هم نباشید چرا که اگر برنامه ریزی درستی داشته باشید و همه ی عوامل را کنترل کنید هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد . قبل از سفر باید کلی مطالعه و تحقیق کنید!

3- همه کوله پشتی تان را همراه داشته باشید !

همیشه همه جا کوله پشتی بهتر از چمدان است . شما نمیدانید چند لحظه ی دیگر قرار است چه اتفاقی بیفتد از این رو اگر کوله پشتی تان همراهتان باشد در کمترین زمان ممکن نیازهایتان را برطرف خواهید کرد . این ها نکاتی کوچک هستند اما هرکدام به نحوی روی سفرتان تاثیر میگذارد . کوله پشتی نه باید سنگین باشد و نه خیلی سبک و خالی از وسایل!!! مگر وقتی که برای خرید به جایی می روید.

4- کتاب راهنما !

در طول سفر به هیچ عنوان دچار خودشیفتگی نشوید . منظور از خودشیفتگی این موضوع است که خودتان بخواهید دنبال جاذبه ها باشید و آنها را پیدا کنید !! کتاب راهنما یکی از اصیل ترین و ضروری ترین چیزهایی است که در سفر باید همراهتان باشد . اگر کتاب راهنما همراهتان نباشد ممکن است هر اتفاقی در سفر برایتان بیفتد . از مسمومیت در رستوران های کم کیفیت گرفته تا گم شدن در شهرهای بزرگ ، از طرفی به اینترنت هم نباید خیلی تکیه کرد چرا که در بسیاری از اماکن ممکن است اصلا اینترنت در دسترس تان نباشد .

5- تا حد امکان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید !

من به شخصه پیاده روی طولانی مدت در سفر را اصلا پیشنهاد نمیکنم مگر در موارد خاص چون زمان را از دست می دهید !! برخی از وسایل حمل و نقل به قدری مسیر را دور میزنند و شما را گیج میکنند و این موضوع در سفر اصلا خوشایند نیست چرا که هم وقتتان هدر میرود و هم مجبور میشوید با آدم هایی حرف بزنید که اصلا زبان شان را نمیفهیمد . پس باید وسایل نقلیه مناسب را پیدا کنید. در سفر بهترین انتخاب برای جا به جایی استفاده از تاکسی و وسایل حمل و نقل عمومی است . شما با استفاده از تاکسی هم در زمان تان صرفه جویی کرده اید و هم به راحتی بدون هیچ استرس و اضطرابی به مقصد مورد نظرتان میرسید . مترو نیز یکی از وسایل سر راست و واضح جابجایی است.

6- بروز هرگونه اتفاقی در سفر عادیست ! پس آماده باشید !!

باید به یاد داشته باشید سفر به کشوری دیگر و اقامت در هتل های آن جا همچون اقامت در منزل تان نیست ، پس خودتان را آماده کنید و توقع هر اتفاقی را هم داشته باشید نه به این منظور که همه قصد آزار و اذیت شما را دارند بلکه منظور ما این است که در کشوری که تا به حال سفری به آن نداشته اید و زبان مردماشان را متوجه نمیشوید حتما هزاران مشکل پیش خواهد آمد اگر غفلتی به خرج دهید ، پس سر هر موضوعی جنگ و جدال راه نیندازید و با همه رابطه ای دوستانه داشته باشید تا سفری آرام و راحت را تجربه کنید . اگر در خارج از کشور الکل بخورید و مست شوید خصوصا اگر تنها باشید کسی به دادتان نمی رسد چه بسی وسایل و پولتان را هم بدزدند و یا حتی جانتان تهدید شود پس حواستان به چیزی که می خورید جمع باشد!!

7- تمام جزئیات را قبل از سفر بررسی کنید ! برنامه ریزی داشته باشید. همه جوانب سفر را بسنجید و نقشه هارا مرور کنید.

8- دنبال بهترین ها نباشید !! ارزان ترین ها را انتخاب کنید .

در همه جای دنیا کالاهای بسیار خوبی وجود دارد که خرید برخی از آنها قطعا به صرفه نیست پس عجله نکنید و هول نشوید . گاهی لازم است ارزان ترین اجناس را خریداری کنید تا بتوانید کنترل بیشتری روی همه چیز داشته باشید .

9- آرام سفر کنید !

خیلی از توریست ها و گردشگران وقتی وارد یک شهر میشوند دوست دارند در کمترین زمان ممکن از تمامی جاذبه های دیدنی آن شهر دیدن کنند که ما این گونه سفرها را اصلا پیشنهاد نمیکنیم . تند تند دیدن جاذبه ها باعث میشود لذت کمتری از سفرتان ببرید از طرفی یشنهاد میکنیم یک مقصد اصلی انتخاب کنید و حداقل دو تا چهار هفته در آنجا بمانید !! سفرهای یک روزه لذت چندانی برایتان نخواهد داشت .

10- وسایل سبک بردارید ! کوله پشتی سبک بچینید و درست بچینید!


11- ورزش کنید . ورزش رمز سلامتیست! سیگار را کم کنید یا فراموش کنید!


12- امتحان کردن تجربه های جدید لذتی وصف نشدنی خواهد داشت .

همین الان

تور خودتو بساز